+48225228540 +48225228534 +48225228532 +48225228535 +48225228541 +48225228537 +48225228533 +48225228538 +48225228536

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dotyka ogromną część kobiet po porodzie, ale nie tylko wtedy. Są pacjentki cierpiące na wysiłkowe nietrzymanie moczu, które nie rodziły lub rodziły przez cięcie cesarskie. Czyli poród nie jest jedyną przyczyną rozluźnienia mięśni dna miednicy i struktur pochwy. Z początku objawy są niewielkie - krople moczu ronią się przy kaszlu, kichaniu, śmiechu czy tańcu. Potem wkładka jest mokra przy jeździe na rowerze lub konnej. Z czasem każdy wysiłek może zaowocować nietrzymaniem moczu. Objawy narastają po porodach oraz nasilają się z wiekiem. Problem nietrzymania moczu często jest dziedziczony, tak jak dziedziczony jest typ kolagenu, którego włókna rozluźniają się z czasem.

Leczenie nietrzymania moczu z wykorzystaniem HIFU i lasera CO2

Najlepsze efekty daje połączenie obu technik: HIFU oraz zabiegu z użyciem lasera CO2.

Urządzenie HIFU – Vagi Tight stosowane w ginekologii plastycznej wykorzystuje wiązki ultradźwięków na głębokość 4,5 i 3 mm poniżej powierzchni śluzówki pochwy. Daje to ogniska koagulacji i powoduje kurczenie kolagenu, co w efekcie obkurcza pochwę i tkanki okołocewkowe. Technika HIFU daje o wiele lepsze efekty niż laser CO2, który idealny jest do odtworzenia nawilżenia śluzówki pochwy i obkurczenia płytszych tkanek. Już po pierwszym zastosowaniu technika HIFU powoduje zwężenie pochwy i zmniejszenie objawów nietrzymania moczu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg HIFU może być nieco bolesny i nie można znieczulić go miejscowo, ponieważ np. krem znieczulający przenika na ok 2 mm – nie dość głęboko, by wyeliminować dyskomfort. Pacjentki odczuwają niewielkie kłucia w pochwie. W tym zabiegu nie jest naruszona śluzówka pochwy, dlatego nie pojawiają się wodnisto-krwiste upławy, które można zaobserwować po zabiegu wykorzystującym laser CO2.

W kolejnym cyklu wykonujemy laserową naprawę pochwy i krocza. Tym razem ingerencja dotyczy płytszych tkanek. Godzinę przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający, która znieczula wargi sromowe. Część pochwowa zabiegu laserowego jest niebolesna.

U części pacjentek laser nie przyniesie skutku, ponieważ może być potrzebne klasyczne podwieszenie cewki moczowej w sposób operacyjny lub założenie taśmy. Weryfikującym i kwalifikującym do zabiegu badaniem jest urodynamika. Jest to badanie, które determinuje jaki rodzaj nietrzymania moczu występuje u pacjentki. Zabieg wygląda dokładnie tak samo jak zwężanie pochwy z tą różnicą, że wiązka lasera skierowana jest na tkanki pod cewką moczową.

Kwalifikacja do zabiegu

Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich kobiet – tych, które już rodziły jak również pragnących dopiero założyć rodzinę. U Pań w sile wieku, oprócz zwężenia pochwy, zabieg rewitalizacji pochwy poprawia wydzielanie śluzu i likwiduje uczucie suchości. U wszystkich zmniejsza podatność na infekcje, a co za tym idzie na upławy.

Z zabiegu dyskwalifikujemy pacjentki z całkowitym lub prawie całkowitym wypadaniem macicy lub z wypadaniem pochwy, które może być leczone tylko operacyjnie. Oczywiście takie zabiegi też wykonujemy.

Do zabiegów laserowego zwężania pochwy kwalifikowane są natomiast pacjentki po wcześniejszych chirurgicznych plastykach, które nie przyniosły pożądanego efektu i mimo wąskiego przedsionka pochwy obserwujemy wypadanie jej ścian.

Cena zabiegu laserem CO2 - 1500 zł
Każde powtórzenie zabiegu laserem CO2 - 500 zł
Cena zabiegu HIFU - 2000 zł
Każde powtórzenie zabiegu HIFU - 1000 zł
Pakiet połączenie HIFU z laserem CO2 - 2500 zł

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna to obszar zabiegowo-operacyjny, którego celem jest poprawa funkcjonowania kobiecych narządów płciowych jak i poprawa ich wyglądu. Stosowane techniki w ginekologii estetycznej są bardzo szerokie począwszy od klasycznych metod chirurgicznych, poprzez użycie laseroterapii, a kończąc na stosowaniu specjalnych preparatów.

Czym jest wiotkość pochwy?

Po porodach, a także z uwagi na rozluźnione wraz z wiekiem i niedoborem estrogenów we włóknach kolagenowych pochwy, co najmniej połowa kobiet cierpi na Zespół Rozluźnienia Pochwy. Pochwa staje się wiotka, ściany mniej napięte, obniża się jej przednia ściana (często wraz z pęcherzem moczowym i cewką). Śluzówka pochwy staje się krucha, cienka, podatna na urazy i infekcje. Gorzej wydziela śluz. Pojawiają się objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Zmniejsza to lub całkowicie eliminuje doznania seksualne, często też u partnera. Częściej dochodzi do infekcji i upławów. Daje objawy suchości i świądu pochwy.

Zwężanie i rewitalizacja pochwy oraz rewitalizacja krocza z wykorzystaniem lasera Edge One

Wraz z wiekiem, przebytymi porodami i urazami krocze staje się wiotkie. Dla części pacjentek staje się to problemem, zwłaszcza przy zmianie partnera. Użycie lasera Edge One i ponowne napięcie kolagenu stanowi remedium na ten problem.

Jak wyglądają zabiegi z użyciem lasera Edge One?

Na 2 godziny przed zabiegiem stosujemy na krocze maść Emla, która znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe.

Edge One wytwarza wysoką moc szczytową w bardzo krótkim czasie, co umożliwia szybką ablację skóry właściwej i naskórka. Poza ablacją, każdy impuls lasera doprowadza także ciepło do skóry właściwej. Głębokie ogrzewanie powoduje natychmiastowy skurcz tkanki, co minimalizuje uszkodzenia naskórka i redukuje czas regeneracji.

Operator może precyzyjnie określić gęstość, typ oraz kształt skanowania, odległość pomiędzy punktami, czas ekspozycji i rozmiar obszaru poddanego terapii. Parametry te mogą być indywidualnie ustawiane do dostosowania każdej kuracji dokładnie do potrzeb pacjenta.

Sam zabieg jest niebolesny i trwa ok. 30 min. Możemy spodziewać się po nim wystąpienia surowiczej wydzieliny z pochwy, która będzie wymagać noszenia wkładek. Pacjentki są proszone o nie współżycie przez co najmniej przez 2 tygodnie oraz o nie korzystanie z basenu czy sauny. Nie można zakładać tamponów. Dopuszczane są kąpiele w wannie.

Pomimo, że na stronach Klinik Ginekologii Plastycznej można znaleźć wpisy o rewelacyjnych efektach już przy pierwszym zabiegu, nie jest to całkowita prawda. Zwężanie pochwy przy dobrze zakwalifikowanej pacjentce daje pożądany efekt u 30% kobiet. U pozostałych zabieg ten trzeba powtórzyć jeszcze raz lub dwa razy w odstępach około dwóch miesięcy.

Cena zabiegu 1500 zł
Każde powtórzenie zabiegu 500 zł

Kwalifikacja do zabiegu

Do zabiegu kwalifikowane są zarówno pacjentki, które nie chcą już rodzić, jak i te, które planują poród w przyszłości. U Pań w sile wieku oprócz zwężenia pochwy zabieg rewitalizacji pochwy poprawia wydzielanie śluzu i likwiduje suchość. U wszystkich zmniejsza podatność na infekcje, a co za tym idzie na upławy.

Z zabiegu dyskwalifikujemy pacjentki z całkowitym lub prawie całkowitym wypadaniem macicy lub z wypadaniem pochwy, które może być leczone tylko operacyjnie. Takie zabiegi również dostępne są w ofercie Salve Medica.

Do zabiegów laserowego zwężania pochwy kwalifikowane są natomiast pacjentki po wcześniejszych chirurgicznych plastykach, które nie przyniosły pożądanego efektu i mimo wąskiego przedsionka pochwy obserwujemy wypadanie jej ścian.

logo salvemedica warszawa

Aleja Wilanowska 365 lok 2
02-665 Warszawa

nip 521-378-71-33

Uwaga! Dzień wcześniej, z numeru telefonu +48 799 448 132, otrzymają Państwo przypomnienie o wizycie. Ten numer słuzy wyłącznie do wysyłania SMS-ów nie można się na niego dodzwonić.
IP klienta

* Twoje dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Administratorami Pani/Pana danych osobowych są

  1. Salve Medica Sp. z o.o. sp.k., ul. Św. Anny 62, 95-060 Brzeziny (siedziba: ul. Szparagowa 10, 91-211 Łódź),
  2. Medica Sp. z o.o. sp.k., ul. Św. Anny 62, 95-060 Brzeziny (siedziba: ul. Szparagowa 10, 91-211 Łódź),
  3. Salve Medica Warszawa Sp. z o.o. sp.k. Aleja Wilanowska 365, 02-665 Warszawa,
  4. Salve Sp. z o.o. sp.k. ul. Andrzeja Struga 3, 90-420 Łódź, w ramach zawartej umowy o współadministrowaniu danymi osobowymi, zwani dalej „Współadministratorami”. Z każdym z Współadministratorów może się Pani/Pan kontaktować pisemnie za pomocą tradycyjnej poczty pisząc na adres naszej siedziby wskazany powyżej.
Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Zwiedź naszą klinikę w 360 stopniach
i nie bój się, że się zgubisz