mgr Lesya Lenartowicz
Psychoterapia, terapia zaburzeń seksualnych

Wykształcenie: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, studia jednolite magisterskie kierunek: pedagogika specjalna, specjalność: pedagogika terapeutyczna.
Studia podyplomowe na kierunku „Seksuologia Kliniczna” w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, Kierownik studiów prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz.
Profesjonalna Szkoła Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP (Kierownik: Prof. dr hab. Jerzy Mellibruda);
Doświadczenie zawodowe: Pomoc psychologiczna, terapia seksuologiczna oraz wykonywanie i analiza badań diagnostycznych. Indywidualna psychoterapia osób dorosłych oraz terapia zaburzeń seksualnych.
- Poradnia Terapii IS "Bromba" w Warszawie, Centrum Terapii i Mediacji „Pro Bono” w Pruszkowie,
- Instytut Psychosomatyczny, NZOZ "Ogród" w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia oraz innych Klinikach i Centrach Psychoterapeutycznych.
- Szereg szkoleń w dziedzinie psychoterapii, seksuologii klinicznej i sądowej w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Towarzystwach Naukowych, oraz innych akredytowanych ośrodkach.
- Liczne konferencje naukowo-szkoleniowe, sympozja, zjazdy oraz warsztaty.
W swojej pracy zawodowej pracuje z Pacjentami indywidualnymi towarzysząc im w przezwyciężaniu życiowych trudności w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji. Prowadzi psychoedukację dla dzieci i młodzieży z zakresu seksuologii. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej, czyli w swojej praktyce integruje koncepcje różnych podejść (szkół) psychoterapeutycznych oraz dobiera odpowiednie metody i strategie terapeutyczne dostosowane do objawów i problemów poszczególnych Pacjentów.
Członkostwo w organizacjach:
- Polskie Towarzystwo Dysleksji,
- Polskie Towarzystwo ADHD,
- Polskie Towarzystwo Alzheimerowskie,
- Polskie Towarzystwo Neuropsychiatryczne,
- Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.
Leczone choroby:
- Pochwica,
- Dyspareunia,
- Zaburzenia emocjonalne,
- Lęki,
- Zaburzenia w relacjach międzyludzkich,
- Zaburzenia seksualne,
- Przedwczesny wytrysk,
- Opóźniony wytrysk,
- Zaburzenia erekcji,
- Edukacja seksualna.