Kobieta pełni w życiu niejedną rolę. Bycie żoną, matką, panią domu, osobą aktywną zawodowo nie jest łatwe do pogodzenia zwłaszcza w obliczu tak wielu obowiązków, którym trzeba sprostać każdego dnia. Po urodzeniu dziecka rola matki jest priorytetem, ale nie zapominajmy o tym, że kobieta jest również kochanką i nie powinna zapominać o swojej kobiecości.

Jesteś mamą

Nie trzeba nikogo przekonywać, że życie seksualne po porodzie się zmienia, zwłaszcza w pierwszych tygodniach i miesiącach po pojawieniu się nowego członka rodziny. Kobieta staje się wówczas przede wszystkim matką - bezustannie czuwa nad bezpieczeństwem dziecka, pilnuje godzin karmienia z zegarkiem w ręku i wykonuje wszystkie czynności pielęgnacyjne z największą czułością. Ale kiedy po wyczerpującym dniu kładziesz się do łóżka, przytulasz do męża lub partnera, wydaje się, że to czas tylko dla Was dwojga. Czy na pewno? W tym momencie często słychać kwilenie w łóżeczku z drugiego końca sypialni. Wstajesz więc upewnić się, czy smoczek nie wypadł, czy kocyk się nie zsunął i tak dalej… O intymne chwile we dwoje nie jest tak łatwo.

Seks po porodzie

Jednak w końcu udaje się. Znajdujecie czas na seks, ale jest inaczej niż przed porodem – coś się zmieniło. Doznania płynące ze stosunku są słabsze zarówno po stronie kobiety jak i mężczyzny. Seks nie przynosi tyle satysfakcji co poprzednio, co wpływa na samopoczucie obojga partnerów. Taki stan rzeczy może być spowodowany osłabieniem napięcia mięśni dna miednicy oraz rozluźnieniem i wygładzeniem pochwy. Niestety prawdopodobieństwo wystąpienia tych dolegliwości rośnie wraz z liczbą porodów. Zespół Rozluźnienia Pochwy jest też często związany z naturalnym procesem starzenia się, kiedy zmienia się gospodarka hormonalna, a niedobór estrogenów prowadzi do rozluźnienia włókien kolagenowych.

Pamiętaj – przede wszystkim jesteś kobietą

Ty i Twój partner zasługujecie na to, by seks przynosił Wam satysfakcję niezależnie od upływającego czasu. Dbając o swoje potrzeby jako kobieta, nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia. Każda z nas zasługuje na to by czuć się dobrze we własnej skórze, czerpać czułości garściami, a będąc szczęśliwą kobietą będziesz szczęśliwą mamą i żoną.

Do dzieła!

Objawom wiotkiej pochwy można zaradzić. Pomoże w tym zabieg laserowy wykorzystujący urządzenie Edge One. Zastosowanie lasera pozwala zregenerować tkanki pochwy, działając na jej śluzówkę, co daje poczucie jej zwężenia. Dodatkowo wykorzystując moc lasera w okolicach cewki moczowej możemy poprawiać komfort życia codziennego, redukując problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Po zabiegu śluzówka pochwy lepiej wydziela śluz, co z kolei niweluje uczucie suchości, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji intymnych. Jednak rewitalizacja pochwy przede wszystkim poprawia satysfakcję seksualną.