W Polsce rocznie nawet 17 mln pacjentów nie stawia się na umówione wizyty lekarskie, nie informując o tym wcześniej placówek medycznych. Oznacza to, że 17 mln wolnych terminów do lekarzy przepada, a potrzebujące osoby nie mogą z nich skorzystać.

Konsekwencje nieodwołanych wizyt

Brak dostępności lekarzy jest zmorą osób korzystających z usług medycznych. Winę za problem z umówieniem się na konsultacje oraz rosnące kolejki do specjalistów ponosi nie tylko system, ale też sami pacjenci, którzy nie przychodzą na wizyty. Zablokowane terminy, na które nikt się nie stawia, opóźniają udzielenie pomocy lekarskiej lub diagnozę, a im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym większe są szanse na skuteczność leczenia. W minimalizowaniu liczby nieodwołanych wizyt ma pomóc kampania społeczna #ODWOLUJE #NIEBLOKUJE.

Startuje edukacyjna kampania społeczna

W związku z problemem nieodwoływania wizyt, w październiku rusza kampania społeczna #ODWOLUJE#NIEBLOKUJE, której inicjatorem jest Centrum Medyczne CMP. Akcja służy uświadamianiu pacjentów w tym, jak ważne jest odwoływanie konsultacji, z których nie mogą skorzystać – wcześniejsze anulowanie daje zasób do wykorzystania dla innych. Celem kampanii jest edukacja społeczeństwa, co ma przełożyć się na zwiększenie dostępności specjalistów i skrócenie czasu oczekiwania na konsultację. Równocześnie podmioty zaangażowane w inicjatywę będą pracować nad rozwiązaniami mającymi usprawnić proces informowania placówek o nieobecności.

W Salve Medica Warszawa wizytę możesz odwołać:

  • telefonicznie: 22 522 85 00
  • osobiście w rejestracji, al. Wilanowska 365, Warszawa
  • przez Znanego Lekarza, jeśli wizyta została tam umówiona
  • reagując na sms’a lub mail’a, którego wysyłamy przed wizytą

Bądź odpowiedzialny. Jeśli nie dasz rady być — odwołaj wizytę! Daj komuś innemu szansę na rozwiązanie swoich problemów zdrowotnych.
Więcej informacji nt. projektu znajduje się na stronie www.odwolujenieblokuje.pl