Akcja zakończona

Cytologia to podstawowe badanie przesiewowe raka szyjki macicy, które każda kobieta po rozpoczęciu współżycia powinna wykonać raz w roku. Badanie jest proste, bezbolesne i trwa kilka minut. Jest to bardzo skuteczna metoda diagnostyczna pod warunkiem, że jest ono wykonywane regularnie! Trzeba mieć świadomość, że pojedyncze badanie ma skuteczność około 60%. Dlatego tak istotna jest regularność jego wykonywania w celu wykrycia ewentualnych zmian. Wykonanie takiego badania corocznie zapewnia wykrywalność raka szyjki macicy już z ponad 90% skutecznością. Niestety tylko co trzecia Polka wykonuje cytologię systematycznie!

Cytologia jest badaniem diagnostycznym i pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych, natomiast skutecznym narzędziem w znacznym stopniu obniżającym ryzyko zachorowania na ten typ nowotworu jest szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV, który przyczynia się do rozwoju choroby.

Pamiętajmy o regularnych badaniach!

Zapraszamy z okazji Dnia Matki wszystkie Matki i ich Córki  na badania cytologiczne oraz badania w kierunku wirusa brodawczaka - HPV!

Wystarczy zadzwonić i umówić się na badanie: +48 22 522 85 00

Wykonajcie profilaktyczne badanie cytologiczne z testem HPV w Salve Medica R., a otrzymacie 50% zniżki na badania wykonane w dniach od 26 maja do 1 czerwca 2019.