Salve Medica rozszerza diagnostykę o test COLOTECT™. To badanie genetyczne w kierunku raka jelita grubego, które wykrywa nieprawidłowości w genach komórek nabłonka tego odcinka przewodu pokarmowego. Jego czułość to aż 88%, a co najważniejsze – jest to badanie nieinwazyjne i w pełni bezpieczne! Test COLOTECT™ będzie dostępny już od maja tego roku.

Na czym polega test COLOTECT™?

Badanie COLOTECT™ polega na sprawdzeniu materiału genetycznego obecnego w komórkach nabłonka jelita grubego pod kątem występowania zmian metylacji w genach SDC2, ADHFE1, PPP2R5C. Jest to najczęstsza modyfikacja molekularna w raku jelita grubego. Analiza przeprowadzana jest metodą qPCR.

COLOTECT™ jest badaniem nieinwazyjnym. Materiałem do analizy jest kał. Pacjent samodzielnie pobiera próbkę przy pomocy zestawu pobraniowego. Następnie przekazuje ją do laboratorium genetycznego Salve Medica. Tam następuje wyizolowanie DNA i poddanie go reakcji qPCR. Pacjent otrzymuje wynik w postaci raportu zawierającego informacje dotyczące statusu metylacji genów i ryzyka raka jelita grubego. Do dokumentu dołączone są dalsze zalecenia.

Badanie genetyczne COLOTECT™ charakteryzuje się wysoką czułością. Wynosi ona 88% dla raka jelita grubego i 46% dla wczesnych zmian nowotworowych. W ramach profilaktyki zalecane jest wykonywanie testu raz na 3 lata.

Wczesne wykrycie raka jelita grubego zwiększa szanse na przeżycie!

Rak jelita grubego jest 3. najczęstszym nowotworem w Polsce. Niestety, z roku na rok rosną wskaźniki zachorowalności i śmiertelności. Nowotwór cechuje się powolnym wzrostem. Oznacza to, że przez wiele lat rozwija się bez żadnych objawów. Jedynym sposobem na wczesne wykrycie nieprawidłowości – a tym samym na całkowite wyleczenie – są badania przesiewowe. Nowoczesne testy, takie jak COLOTECT™, są nie tylko bardzo skuteczne, ale także bezpieczne i nie wiążą się z dużym obciążeniem Pacjenta.

Test COLOTECT™ kupisz w laboratorium Salve Medica!

Badanie genetyczne COLOTECT™ przeznaczone jest dla wszystkich osób, które chcą ocenić ryzyko raka jelita grubego. Test można wykonać bez względu na stan zdrowia. Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do Salve Medica Warszawa.

Cena badania COLOTECT™ to 550 złotych.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie badania Colotect z Laboratorium Genetycznym Salve Medica:

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  • 501 242 214