Mosznowładcy 2022 – zbadaj stężenie PSA o 20% taniej

Akcja zakończona

Salve Medica Warszawa ponownie włączyło się w kampanię Mosznowładcy. Akcja służy zachęcaniu mężczyzn do dbania o zdrowie jąder i prostaty. W ramach kampanii zapraszamy na profilaktyczne badania stężenia PSA we krwi. Do końca listopada badanie wykonujemy z 15% zniżką. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego umów się już teraz!

Badaj zdrowie intymne

Rak jądra dotyka w naszym kraju nieco powyżej 1000 panów rocznie. To – w odróżnieniu od innych nowotworów – choroba młodych. Zwykle stwierdza się ją u mężczyzn w wieku 15-40 lat. Przeważającą liczbę przypadków raka jądra udaje się wyleczyć. Im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, tym terapia jest krótsza i łatwiejsza. Dlatego nie powinno się zapominać o profilaktyce. Regularne samobadanie jąder i korzystanie z badań USG umożliwia wykrycie choroby już na wczesnym etapie.

Rak gruczołu krokowego (prostaty, stercza) jest w Polsce drugim najpowszechniejszym nowotworem występującym u mężczyzn. Wyprzedza go jedynie rak płuc. Ponad 50% pacjentów w momencie diagnozy raka prostaty ma co najmniej 70 lat. Choroba nie jest wyrokiem. W ostatnich latach metody jej leczenia znacznie się rozwinęły.

Wpływ na obniżenie prawdopodobieństwa wystąpienia raka stercza ma dieta ubogotłuszczowa i zasobna w produkty roślinne. Rozpoznanie choroby na wczesnym etapie jest możliwe m.in. za pomocą oceny prostaty przez lekarza, badania USG czy testu PSA.

Czym jest badanie PSA i kto powinien je wykonać

Antygen swoisty gruczołu krokowego (prostate specific antigen – PSA) to enzym produkowany jedynie przez gruczoł krokowy. Badanie PSA polega na ocenie stężenia tej substancji we krwi. U mężczyzn z rakiem prostaty stężenie PSA często jest zwiększone. Warto jednak pamiętać, że taki stan może być też wynikiem kilku innych chorób.

Wskazaniami do poddania się badaniu PSA są:

  • wiek powyżej 50 lat,
  • trudności w oddawaniu moczu (będące objawami powiększenia stercza),
  • ból podbrzusza i krocza,
  • krwiomocz.

Mosznowładcy 2022 w Salve Medica

W ramach kampanii Mosznowładcy przeprowadzamy badania PSA po cenie niższej o 20%. Akcja trwa do końca listopada. Pula zniżkowych testów jest ograniczona, więc zgłoś się do nas już teraz! By skorzystać z badania, zadzwoń pod numer 22 522 85 00. Poinformuj też o akcji kolegów i tatę.

Nie czekaj. Zostań Mosznowładcą już dziś!