+48225228540 +48225228534 +48225228532 +48225228535 +48225228541 +48225228537 +48225228533 +48225228538 +48225228536

Jak wiek kobiety wpływa na skuteczność in vitro?

In vitro to najskuteczniejsza metoda wspomaganego rozrodu. Pozwala pokonać niepłodność i daje szansę na powiększenie rodziny tym parom, które mają problem z naturalnym zajściem w ciążę. Czasem przesądza o tym decyzja o dojrzałym rodzicielstwie i obniżona rezerwa jajnikowa. W takich przypadkach rozwiązanie przynosi in vitro, chociaż nie zawsze udaje się za pierwszym razem.

Profilaktyczne badanie nasienia – warto je wykonać!

Dla wielu mężczyzn wyznacznikiem ich płodności jest sprawność seksualna i jakość współżycia. W rzeczywistości jednak nie ma to większego znaczenia, ponieważ męską płodność ocenia się na podstawie parametrów nasienia – dlatego warto profilaktycznie je przebadać!

Czym różni się ciąża z in vitro od ciąży naturalnej?

Czasem zapłodnienie pozaustrojowe jest ostatnią szansą w staraniach o dziecko. Każda pomyślnie zakończona procedura in vitro jest wielkim sukcesem naszej Kliniki Płodności, który niesie poczucie spełnienia i radość. Te emocje są jeszcze większe u przyszłych rodziców, którzy często oprócz szczęścia odczuwają różne obawy. Wśród nich są pytania o to, czym różni się ciąża z in vitro od ciąży naturalnej? Czy jest od niej trudniejsza?

Jak sprawdzić drożność jajowodów i ocenić kształt jamy macicy?

Ocena drożności jajowodów i kształtu jamy macicy jest kluczowa w diagnostyce niepłodności. Wykonuje się ją z zastosowaniem różnych metod: laparoskopii, hydrolaparoskopii, histerosalpinografii oraz HyCoSy, z których każda ma swoje plusy i minusy. Co warto o nich widzieć?

Niepłodność u mężczyzn – pytania i odpowiedzi

Czy dziś problem niepłodności męskiej jest faktem czy mitem?

Według danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego z niepłodnością w Polsce zmaga się 1,5 miliona par. Przyczyny leżą zarówno po stronie obojga partnerów. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia czynnik męski stanowi do 20% wszystkich przypadków. Obniżenie płodności jest narastającym problemem w skali globu. To skutek przemian cywilizacyjnych i nowego stylu życia. Złe nawyki żywieniowe, stosowanie używek, nadwaga i otyłość, podatność na stres, także noszenie zbyt obcisłej odzieży to wszystko wpływa na męską płodność. Obniżają ją także schorzenia układu rozrodczego.

Brak plemników w nasieniu i co dalej?

Czy mężczyzna, u którego stwierdzono azoospermię ma szansę zostać ojcem? Brak plemników w nasieniu to zaburzenie układu rozrodczego, która dotyczy blisko 1% mężczyzn. To także jedna z możliwych przyczyn męskiej niepłodności. Ten fakt jednak nie przekreśla szans na ojcostwo. Jak wygląda postępowanie, gdy partner cierpi na azoospermię?

Czy genetyczne problemy z płodnością są dziedziczne?

Podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny to otwarcie nowego rozdziału w życiu każdej pary. To moment, któremu towarzyszy ekscytacja, a partnerzy są pełni optymizmu. Co można zrobić, gdy starania o dziecko są bezskuteczne? Jeżeli partnerce nie udało się zajść w ciążę po roku współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych należy udać się do lekarza specjalizującego się w leczeniu niepłodności. Obecnie problemy z płodnością o podłożu genetycznym dotyczą 15 do 30% par.

Ciąża bliźniacza, a metody wspomaganego rozrodu

Dla par, które przez długi czas starają się o dziecko i decydują się na leczeniu niepłodności, wiadomość o ciąży bliźniaczej oznacza podwójne szczęście, ale również większe wyzwanie. W ostatnich latach wzrosła liczba ciąż wielopłodowych, które stały się szczególnie popularne we Francji, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, gdzie kobiety po zabiegu in vitro rodzą dwoje, troje, a nawet więcej dzieci. Jak techniki wspomaganego rozrodu wpływają na występowanie ciąży bliźniaczej w Polsce?

logo salvemedica warszawa

Aleja Wilanowska 365 lok 2
02-665 Warszawa

nip 521-378-71-33

Uwaga! Dzień wcześniej, z numeru telefonu +48 799 448 132, otrzymają Państwo przypomnienie o wizycie. Ten numer słuzy wyłącznie do wysyłania SMS-ów nie można się na niego dodzwonić.
IP klienta

* Twoje dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z (np. wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Administratorami Pani/Pana danych osobowych są

  1. Salve Medica Sp. z o.o. sp.k., ul. Św. Anny 62, 95-060 Brzeziny (siedziba: ul. Szparagowa 10, 91-211 Łódź),
  2. Medica Sp. z o.o. sp.k., ul. Św. Anny 62, 95-060 Brzeziny (siedziba: ul. Szparagowa 10, 91-211 Łódź),
  3. Salve Medica Warszawa Sp. z o.o. sp.k. Aleja Wilanowska 365, 02-665 Warszawa,
  4. Salve Sp. z o.o. sp.k. ul. Andrzeja Struga 3, 90-420 Łódź, w ramach zawartej umowy o współadministrowaniu danymi osobowymi, zwani dalej „Współadministratorami”. Z każdym z Współadministratorów może się Pani/Pan kontaktować pisemnie za pomocą tradycyjnej poczty pisząc na adres naszej siedziby wskazany powyżej.
Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Zwiedź naszą klinikę w 360 stopniach
i nie bój się, że się zgubisz